TOP słodyczy z lat 90

News

Kto dorastał w latach 90 XX wieku wie, jakie słodycze były najbardziej popularne.
Te które cieszyły oczy i podniebienie i które można było znaleźć w każdym, nawet małym osiedlowym sklepiku. Niektórych niestety nie można już kupić, lecz sentyment pozostał. Jakie były najbardziej popularne słodycze w latach 90?

Gumy turbo

            Guma turbo zyskała swoją popularność dzięki brzoskwiniowemu smakowi oraz obrazkami, które były w każdym opakowaniu gumy. Na zdjęciach widniały obrazki samochodów, motocykli oraz innych środków transportu, które dla wielu osób stały się całymi kolekcjami.

 

Lizaki w formie smoczka

 

            Był czas, gdy wszyscy chodzili ze smoczkami przy ustach. Lizaki były w każdym sklepiku szkolnym. Występowały w wielu owocowych smakach. Same smoczki także miały kilka wersji kolorystycznych.

 

Oranżadki w proszku

 

            Oranżadki w proszku również przezywały wielki boom w latach 90. Były one przechowywane w długich, plastikowych pojemniczkach, z których bezpośrednio jadło się oranżadkę. Oranżadka była również dostępna w zwykłych papierowych saszetkach. Dzieci zamiast je rozpuszczać w wodzie, sypały na dłoń i zlizywały językiem. Największą zaletą oranżadki było to, że podczas spożycia piekła w język i go barwiła.

 

Baton Picnic

 

            Baton Picnic był produkowany przez znaną firmę Wedel. Przysmak ten zawierał orzechy i inne bakalie i był oblany czekoladą. Obecnie baton również jest sprzedawany, lecz jest mniejszy.

 

gwiazdki Milky Way

 

            Są one na rynku słodyczy do dziś. Milky Way Satars to batony Milky Way w kształcie gwiazdek. Nadzienie czekoladek rozpływa się w ustach, tak samo jak polewa czekoladowa. Po prostu pycha!!

 

Filutki, lentylki

 

            Pyszne cukiereczki oblane kolorową polewą z kakaowym nadzieniem zawarte w niewielkim, podłużnym papierowym pudełeczku. Nie ma dziewczynki, która by czerwoną polewą z cukierków nie malowała ust, czy dziecka, które by nie wybierało z opakowania poszczególnych kolorów.

           

Gumy-kulki

 

            Gumy rozpuszczalne w kształcie kulek były dostępne w każdym sklepie. Zapakowane po 10 sztuk w podłużnym listku w jednym rzędzie. Można było je kupować pojedynczo. Różnokolorowe gumy cudownie rozpuszczały się w ustach.

 

Guma Donald

 

            Gumy te, podobnie jak gumy turbo, posiadały mały dodatek. Te z kolei zawierały historyjki obrazkowe przedstawiające postacie z kreskówek Walt Disney’a: Kaczora Donlda, Myszkę Miki, Minnie, Goofy’iego, czy Pluto. Guma idealna była do robienia dużych balonów.

 

Ryż preparowany

 

            Dużą popularnością cieszył się również ryż preparowany. Występował w dwóch rodzajach: zwykły i kolorowy, o owocowym smaku. Jadło się do poprzez wysypanie na rękę
i przyklejanie do języka lub jako dodatek do jogurtu. Wyobraźnia dzieci nie znała granic
w tym zakresie.

            Każdy z nas posiada wspomnienia z dzieciństwa związane ze słodyczami, do których pozostał sentyment. Dużą część tych produktów można znaleźć jeszcze na rynku w wybranych sklepach.